Úvodní stránka > Aktuality > Zatoulané pohádky objeveny Na Valech

Zatoulané pohádky objeveny Na Valech

Ve středu 19. dubna 2017 bylo v kinosále Na Valech opravdu živo. Sešly se tu téměř dvě stovky dětí, které si přišly užít představení Zatoulané pohádky, které pro ně připravila Agentura profesního rozvoje a podpory aktivit ve spolupráci s VUS Ondráš.

Kdo se jenom pořád mračí, kdo naříká, že bota tlačí,
ať si prstem koutky zvedne, přijdou totiž neposedné
zatoulané pohádky.

Hned při těchto prvních slovech sál plný štěbetajících dětí ztichl. Bylo to ovšem jen na chvíli. Protože jakmile zazněly první tóny písniček a přišly první tanečky, tak to s dětmi opět začalo šít. Ale přesně v tom správném slova smyslu. Zpívaly, poklepávaly si do taktu nožkami, tleskaly a spolupracovaly s pohádkovými postavami. Hlavně s klukem Rudolfem, kterému se pohádky zaběhly a detektivkou Káčou, která mu pomáhala vše napravit. Takže i díky jim dopadl celý příběh dobře a všechny zatoulané pohádky byly nakonec nalezeny a poskládány tak, jak mají být.

Představní navštívily děti z dětských skupin Posádky Praha, Hrajeme si, Radost, Paleček, dětské skupiny MPSV, mateřské školy Chytrá sovička a děti z prvního stupě základní školy genpor. Františka Peřiny  a ZŠ Laudova v Řepích.

Pro hravý, vtipný, poučný a dynamikou nabitý interaktivní příběh zpracoval námět a scénář Martin Rezek. Režie se ujal David Vacke a kostýmy navrhla Eliška Lupačová-Ondráčková.

 

 

Fotogalerie

Nahoru