Úvodní stránka > Aktuality > Střelecká příprava

Střelecká příprava

Střelecká příprava je nedílnou součástí života vojáků a vojákyň ve všech profesích.

V Agentuře profesního rozvoje a podpory aktivit vede střeleckou přípravu profesionál ve svém oboru prap. Radek Šípoš. Nejen, že je skvělým střeleckým instruktorem, ale je také výborným střelcem. Pod jeho vedením se 30. 11. 2016 uskutečnila poslední střelecká příprava tohoto roku.

Přesně je střelecká příprava specifikována formou cvičení či nácviku vojenským předpisem Vševojsk-4-2. Provedení všech cvičení je v dokumentu přesně popsané včetně povelů na čáře, počtu munice na úlohu, vzdálenosti, čísla terče a jeho rozměrů, času na splnění úlohy a hodnocení. Pro střeleckou přípravu je stanoven řídící střeleb a vše probíhá přesně podle daných bezpečnostních pravidel. Rozdíl mezi cvičením a nácvikem je v tom, že u cvičení probíhá vše přesně podle předpisu (počet nábojů, vzdálenost, čas), a u nácviku se jednotlivé části přizpůsobují aktuální potřebě. Hodnotí se manipulace se zbraní, samotná střelba a odstranění chyb.

Agentura profesního rozvoje zajišťuje střeleckou přípravu pro své vojáky a vojákyně a současně pro vojáky a vojákyně Sekce státního tajemníka v ministerstvu obrany.

Fotogalerie

Nahoru