Úvodní stránka > Aktuality > Komorní Hrádek plný nadšených návštěvníků

Komorní Hrádek plný nadšených návštěvníků

Sobotní program Dne otevřených dveří přilákal na Komorní Hrádek velký počet návštěvníků z řad milovníků historie, vojenství, motosportu, skvělé muziky, tance a dobré nálady.

V rámci Dnů evropského dědictví se uskutečnil v sobotu 9. září na státním zámku Komorní Hrádek Den otevřených dveří. Během komentovaných prohlídek si zámek prohlédlo 750 návštěvníků. Fandové vojenské techniky si mohli z blízka prohlédnout PANDUR II 8 x 8, obrněné vozidlo DINGO 2, které používají vojáci Armády České republiky v misích. Dále lehká obrněná vozidla IVECO ambulance a IVECO PZ, Land rover ambulance, samohybnou houfnici152 mm ShKH DANA a protiletadlový komplet RBS 70.

Velký zájem byl i o autogram od reprezentanta ACS Dukla nadporučíka Lukáše Kvapila, kterého známe jako rytíře z Dakaru vyznamenaného ministrem obrany, a jeho prezentaci. Motorky byly zvláště pro mužskou část návštěvníků opravdu vítanou novinkou. Hodinu po poledni oživil program průlet bojových stíhacích letounů JAS-39 Gripen. „Množství lidí, kteří každoročně přijíždí na Komorní Hrádek na náš Den otevřených dveří, a jejich nadšení, je pro nás největší motivací pro tvorbu stále pestřejšího programu. Na své si zde přijdou návštěvníci všech věkových kategorií včetně těch nejmenších. Rád bych také poděkoval všem spolupracujícím složkám, kterých každoročně přibývá,“ říká plukovník gšt. Ing. Pavel Vobůrka, ředitel Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit, která celou akci organizuje.

Armádní složky podpořili dobrovolní hasiči z Vranova se svou výstrojí a technikou. Děti si užívaly her a soutěží v dětském koutku a skákacího hradu. Nechyběl gulášek hrádeckého šéfkuchaře z vojenské polní kuchyně a o milovníky tance a zpěvu pečoval Vojenský umělecký soubor Ondráš, který skvěle doplnil báječnou atmosféru sobotního dne.

Státní zámek Komorní Hrádek byl svěřen roku 1954 do správy tehdejšího Ministerstva národní obrany, nyní Ministerstva obrany České republiky.Ve své minulosti sloužil k různým relaxačním, sportovním a vzdělávacím účelům. Dnes je centrem vzdělávání a jazykové přípravy vojáků i občanských zaměstnanců.

 

Fotogalerie

Nahoru