Úvodní stránka > Aktuality > Jazykové vzdělávání - Agentura profesního rozvoje a podpory aktivit

Jazykové vzdělávání - Agentura profesního rozvoje a podpory aktivit

Jazykové vzdělávání v rezortu obrany zabezpečuje Centrum jazykového vzdělávání Univerzity obrany. Nedostatečné kapacity pro základní kurzy k získání úrovně SLP 1 vedly k nákupu této služby od externích partnerů, což se ukázalo v mnoha směrech pro rezort nevýhodné. Prioritními negativními aspekty se staly kvalita lektora a menší možnost ovlivnit výuku vzhledem k  navazujícím stupňům jazykového vzdělávání v MO. Na základě několikaletých zkušeností a z rozhodnutí státního tajemníka v MO vznikla v rámci Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit skupina, která bude na  vybraných posádkách poskytovat výuku anglického jazyka v kvalitě odpovídající požadavkům v rezortu MO. Navíc může v případě potřeby nabídnout různé formy kombinovaného studia tak, aby se kurzů mohli zúčastnit i osoby, jejichž charakter práce nedovoluje déletrvající absenci na pracovišti. Do pilotního projektu byly vybrány posádky, ve kterých je nejvíce osob, jež nesplňují jazykové požadavky na úroveň 1. Jsou to Hranice, Pardubice, Praha 6 a Praha Kbely. Agentura profesního rozvoje a podpory aktivit má za úkol poskytovat jazykové vzdělávání v anglickém jazyce v rezortních kurzech pro získání SLP1 a udržovacích kurzech pro úroveň SLP1 a SLP2. Součástí služby jsou  i individuální či skupinové konzultace.

Od 11. září 2017 byly otevřeny intenzivní základní jazykové kurzy k získání úrovně SLP1 v posádce Praha 6 a Praha Kbely, 12. září 2017  byl stejný kurz otevřen v Pardubicích a den poté, tj. 13. září 2017 v Hranici na Moravě. Od poloviny října k základnímu intenzivnímu kurzu přibývají i skupinové konzultace. V jejich rámci se mohou příslušníci rezortu dále vzdělávat v anglickém jazyce bez ohledu na stupeň znalosti.

Podrobnosti k tématu najdete v rozhovoru s ředitelem Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit plukovníkem gšt. Ing. Pavlem Vobůrkou  v říjnovém A reportu.

 

http://www.mocr.army.cz/scripts/detail.php?pgid=226

Nahoru