Úvodní stránka > Aktuality > Druhá dětská skupina pro posádku Praha

Druhá dětská skupina pro posádku Praha

Plukovník gšt. Ing. Pavel Vobůrka, ředitel Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit, spolu s Ing. Martinem Lehkým, ředitelem AS-PO,  zahájili provoz druhé dětské skupiny prostorách určených dětské skupině Praha.

Dnes, po ukončení druhé etapy rekonstrukce bývalých jeslí na pražském Veleslavíně, byl zahájen provoz již druhé dětské skupiny v tomto objektu. Tím se navýšila kapacita zařízení z původních 24 na 44 dětí. Objekt disponuje i dalším rezervním prostorem, který může v případě potřeby pokrýt požadavky na umístění až 64 dětí.

„Dnes navyšujeme kapacitu umístění dětí v dětské skupině v Praze tím, že zde uvádíme do provozu druhou dětskou skupinu. Mimo to, jsou v rámci Ministerstva obrany v provozu dětské skupiny v Čáslavi, Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi, Bechyni a Táboře. Dosavadní provoz dětský skupin nám ukazuje, že tento benefit, který umožňuje lépe sladit rodinný a profesní život vojáků a zaměstnanců MO, je žádaný a využívaný,“ říká plukovník generálního štábu Pavel Vobůrka, ředitel Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit, a dodává: „Přípravné práce pro zřízení dalších dětských skupin začaly v posádkách Hranice, Pardubice, Strakonice a Liberec.“

Plukovník Vobůrka také poděkoval řediteli AS-PO Ing. Martinu Lehkému a celému jeho týmu, který zajišťoval realizaci rekonstrukce objektu. Týmu paní ředitelky dětské skupiny, Kláry Bielové, pak popřál mnoho úspěchů, šťastných dětí a spokojených rodičů.

Fotogalerie

Nahoru